Kalendarium

Najnowsze wydarzenia [2017-2018]

12 grudnia 2017 r. "Zarządzanie ryzykiem poprzez ubezpieczenie - analiza pułapek ubezpieczeniowych"
tematem pierwszego spotkania w ramach programu Klas Patronackich. Klasa 1C Ekonomiczna uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Dyrektora ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych, a zarazem pracownika naukowo-dydaktycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia prowadzone przez specjalistę z zakresu szeroko rozumianych zagadnień ubezpieczeniowych, były okazją do poznania, m.in. teorii rodzajów ubezpieczeń, zasad oceny ryzyka, wyników badań o rynku ubezpieczeniowym. Szczególnie interesującymi okazały się uwagi dotyczące zasad, jakimi powinna kierować się osoba ubezpieczająca się, dokonując wyboru rodzaju i zakresu ubezpieczenia. Uczniowie klasy 1C czynnie uczestniczyła w kreowaniu niecodziennej lekcji prowadzonej wzorem zajęć uczelnianych. Spotkanie odbyło w auli naszej Szkoły.

14 grudnia 2017 r. "Wilk z Wall Street"
to nazwa warsztatów organizowanych przez WSIiZ w Rzeszowie. W laboratorium finansowym rzeszowskiej uczelni klasa ekonomiczna 1C obyła warsztaty dla początkujących o tematyce inwestycyjnej. Zajęcia pozwalają odczuć klimat inwestowania rodem z Wall Street a zarazem odkrywają tajniki skutecznej gry na rynku wymiany walut. Prowadzącym była Pani dr Joanna Podgórska z WSIiZ w Rzeszowie. Warsztaty odbyły się w campusie uczelnianym w Kielnarowej. Połączenie Mikołajek z atrakcyjną formą nauki przypadło do gustu wszystkim uczestnikom grudniowego wyjazdu :).
Bliskie spotkania z informatyką 2017
24 listopada 2017 w kampusie Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu odbył się event "Potęga Informatyki 7 - Geniusz IT". Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny łączy się z wirtualnym. Uczestnicy wydarzenia stają się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Wykorzystując komputerową muzykę, roboty, animacje, filmy, lasery i efekty świetlne prelegenci odkrywali możliwości nowych narzędzi IT i demonstrowali nowoczesne urządzenia. Udało nam się zarezerwować wejściówki i byliśmy tam - klasa politechniczna 1B. Big Led Monster istnieje.
Oficjalna strona wydarzenia
IX Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny
17 listopada 2017 r. rozstrzygnięty został IX Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny. Tegoroczne hasło konkursu - „Alternatywne źródła energii w mojej okolicy”
W kategorii film laureatami I miejsca zostali: Damian Gotfryd (1b) i Przemysław Musiał (1c) .
W kategorii plakat laureatem II miejsca został Damian Gotfryd (1b). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
W konkursie brali udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Jasielskiego. Organizatorem konkursu było II LO w Jaśle.
Gratulacje dla naszych grafików i filmowców.

[2016-2017]

6, 7 czerwca 2017
Agnieszka Hudyma 2B, Piotr Matiaszewski 2B, Kamil Gajewski 2B zostali finalistami konkursu ekonomicznego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej - "Wirtualny menedżer - V edycja" . Organizatorzy konkursu: Fundacja na rzecz nauki i edukacji - Talenty , WSIiZ w Rzeszowie oraz firma REVAS - Business Simulation Games. Uczniowskie firmy, reprezentujące 46 szkół z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego, prowadziły dwumiesięczną rywalizację, wykorzystując symulację biznesową. Wygrywając rozgrywkę eliminacyjną w jednej z grup, nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału, w którym zajęli 6 miejsce. Rozgrywka finałowa odbywała się w Laboratorium Finansowym WSIiZ w Kielnarowej.
1 czerwca 2017 - "Majówka Ekonomiczna 2017"
Klasa 1c z wizytą w nowoczesnym Laboratorium Finansowym w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Uczestniczymy w warsztatach prowadzonych przez Panią dr Joannę Podgórską. Szkolenie dało szansę poznania mechanizmu funkcjonowania rynku kapitałowego - instrumentów i zasad kierujących rynkiem. W programie warsztatów znalazły się :teoria inwestowania, podstawy analizy technicznej i fundamentalnej, symulacja gry na rynku FOREX. Specjalistyczne laboratorium Finansowe WSIiZ w Rzeszowie pozwala na przetestowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Osiąganie celów dydaktycznych nie zdominowało założeń integracyjnych wiosennej majówki:).
15-19 maja 2017 - Projekty 2017 "Mój pierwszy startup"
W ramach podstaw przedsiębiorczości uczniowie klas pierwszych demonstrują opracowane projekty, których wspólnym mianownikiem był recykling/drugie życie przedmiotow. Zdjęcia wybranych prac uczniów można zobaczyć w zakładce pp strefy38 oraz w gablocie obok pracowni przedsiębiorczości.
"Ciekawa lekcja"
Uczniowie klasy "Politechnicznej" 3B w ramach projektu "Ciekawa lekcja" wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zaproszenie do udziału w projekcie dla naszej szkoły wystosował dr Andrzej Rozmus, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania. Lekcje projektu: 7 kwietnia 2017 dr Marek Jaszuk - "Tworzenie gier z wykorzystaniem silników gier komputerowych" ; mgr inż. Jacek Jamiński - "Konfiguracja i zarządzanie sieciami komputerowymi oraz ich bezpieczeństwo" ; 10 kwietnia 2017 dr inż. Paweł Różycki - "Programowanie serwisów internetowych i urządzeń mobilnych". Zajęcia dały uczniom szansę na poszerzenie wiedzy informatycznej, jak również okazję doświadczenia sposobu nauki w wyższej uczelni. Warsztaty odbyły się w pracowni 38.
21 marca 2017 - "Przywództwo w biznesie - budowanie zespołu"
Warsztaty w 1C. Czy przywództwo w biznesie jest analogiczne do przywództwa w sporcie? Ważniejsza jest drużyna czy indywidualność? Być może jednak liczy się zespół z dobrym liderem, który pokieruję grupą? Na te i podobne pytania mogli znaleźć odpowiedź uczniowie klasy ekonomicznej 1C w czasie zajęć warsztatowych realizowanych w ramach "Klas patronackich WSIiZ". Zajęcia prowadzone były przez pracownika naukowego WSIiZ w Rzeszowie Panią Małgorzatę Leśniowską–Gontarz.
15 i 16 lutego 2017 - "Lekcje o Funduszach Europejskich"
Start UP Klasy ekonomiczne 1C, 2C, 2D (grupa) uczestniczyły w akcji edukacyjnej Ministerstwa Rozwoju. Podczas 45-minutowych lekcji młodzież mogła dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Barbara Wierdak-Cyboroń i Zbigniew Głowacki przeprowadzili lekcje w oparciu o scenariusz przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju.